CÍSAŘOVNA

03-Major-EmpressCísařovna

je typická Matka Země, anima, ženský princip Demeter, Freya a bohyně plodnosti.

Vládne jí planeta Venuše, planeta lásky, tvořivosti, plodnosti, umění harmonie, luxusu, krásy a půvabu.

Hlavním tématem, nebo rysem této karty, je sama Císařovna. Žena s blond vlasy a klidnou aurou kolem ní. Na hlavě nosí korunu z hvězd ukazující její spojení s mystickou říší andělů a víl.

Je oblečená do roucha s granátovými jablky, které jsou symbolem platnosti: Sedí na luxusní řadě polštářků a červeného sametu se symbolem Venuše.

Klíčová slova pro vzpřímenou polohu: ženskost, krása příroda, množství

Klíčová slova pro obrácenou polohu: blok na kreativitě, závislost na druhých

Významný ras vzpřímené karty Císařovna ukazuje hluboké spojení s naší ženskostí. Ženskost se promítá mnoha ohledech. Kráse, smyslnosti, plodnosti, tvůrčího vyjádření.

Vyjadřuje také to, že člověk chce o někoho pečovat.

To je nutné při vytváření rovnováhy mužů a žen.

Císařovna nás vyzývá, abychom se spojili s naší ženskou energií a vytvořili krásu v našem životě.

Měli bychom být ve spojení s naší smyslností skrze chuť, hmat, sluch, čich a zrak. V těchto smyslových zážitcích najdeme radost a hluboké naplnění.

Dopřejte si lázně, jděte na masáž, naučte se vařit dobrá jídla, nebo prostě jenom travte více času se svým partnerem.

Objevte nové způsoby jak vyjádřit sama sebe, ať už to bude přes malování, hudbu, divadlo, nebo přes jinou uměleckou formu.

Císařovna může také znamenat těhotenství nebo porod.

Podívejte se na další karty ve výkladu pro potvrzení, jestli jde o skutečné těhotenství (například eso a páže pohárů, nebo 4 hole. Anebo pokud jde o těhotenství metaforické například eso holí)

V metaforické rovině může Císařovna představovat zrod nové myšlenky, produktu, nebo nový způsob bytí. Nové nápady a projekty budou realizovány a dojdou úspěchu.

Úspěch bude u všech našich projektů a zájmů. Císařovna nás také povzbuzuje, abychom trávili více času v přírodě. Císařovna zdůrazňuje, že se můžete dostat do vyšší úrovně vědomí, prostřednictvím spojení s přírodou. Máte možnost se napojit na Zemi a vesmír.

Císařovna je hluboce pečující a starostlivá karta. Pokud jste sama matkou, můžete hlouběji zkoumat svůj dar, který vám byl dán mateřství a hlouběji se do něj ponořit.

Otce Císařovna nabádá k tomu, aby vychovávaly své děti otevřeně, aby dali na dobrou a správnou komunikaci. U mužů je dáván důraz na to, aby udržovali otevřenou komunikaci o svých pocitech.

Obecně řečeno, Císařovna nám doporučuje spojit se s ostatními při výchově, péčí a podpoře lidem kolem nás. Musíme najít způsob, jak podpořit dialog a otevřenou komunikaci. Jak vytvořit prostor, abychom mohli otevřeně vyjádřit své pocity.

Pokud si opravdu dovolíme zážitek spojení s Matkou Zemí, se ženskostí kolem nás, můžeme vytvořit hojnost a zářivost v našich životech.

Císařovna také znamená, že se energie Universa chystá zasáhnout v našem životě. Může se vám přihodit doslova nějaký zázrak, nicméně jde většinou jen o výsledek řady vašich skutků. Co se zdá být náhodné štěstí, může být ve skutečnosti výsledkem řady dobrých možností, které byste provedli.

Je na vás abyste toto štěstí otočili ve svůj prospěch.

Obrácená poloha

Obrácená císařovna naznačuje ztrátu osobní moci díky tomu, že klademe přílišný důraz na emocionální a materiální potřeby jiné osoby a tak zanedbáváme potřeby své vlastní.

Karta mluví i o nerozhodnosti a nejasnosti ve vztazích, které máte . Může také ukazovat, že v současné době je pro vás těžké spolupracovat s ostatními. Důvod této neharmonie, ale hledejte uvnitř sebe.

Ve výkladu obrácená císařovna naznačuje, že budete mít velké pochybnosti, protože neumíte vyjádřit své skutečné myšlenky a pocity. Máte blízké přátele? Máte někoho, komu můžete důvěřovat? Můžete se podělit o své pocity s někým, kdo vás pochopí?

Tato karta také může ukazovat na závislost na počínání vašich partnerů, nebo lidí kolem vás, což znamená, že vyčkáváte, jak se zachovají ostatní než abyste jednali se prostřednictvím svých vlastních emocí.

Pokud se snažíte o nějaký nový vztah, prvním krokem by mělo být stáhnout se na nějaký čas sami do sebe ,abyste obnovili se energetické hladiny a víru v sebe sama. Bohužel vaše vztahy nebyly asi nejlepší, a vy jste mohli ztratit víru v druhou osobu, ztratili víru věřit druhou osobu Tím, že pochybujete o své vnitřní krásné, ztrácíte inspiraci pro vytvoření hezkého a láskyplného vztahu.

Obecně Císařovna v obrácené poloze znamená, že se budete cítit nespokojení, protože vám něco chybí, protože chybí něco ve vašem životě, protože chcete najít něco správného a smysluplného, něco co vás bude naplňovat, ale nevíte co.

Tato karta znamená i tvůrčí blok. Můžete být v depresi, můžete být negativní. Práce vás nebaví, je všední. Teď ale není čas na to vymýšlet nové věci a jednat nebo něco nového dělat.

Hrozí vám psychické přetížení a další pokusy o to, následovat svůj intelekt, nebo nové nápady, vám způsobí spíše frustrace, nebo vás dovedou na scestí.

Císařovna obráceně může také znamenat problémy s těhotenstvím, neplodnost, nebo nechtěné těhotenství.

Napsat komentář