ĎÁBEL

15-Major-DevilKarta ve vzpřímené poloze: závislost, sexualita, materialismus, omezení

Karta v obrácené poloze: kultivovanost, uvolňování, obřad

Popis: Karta líčí satyra, bytost, která je napůl člověk, napůl kozel. V mnoha mýtech byl kozel nečisté a žádostivé zvíře.

Nicméně koza také často znázorňuje obětní zvíře. Proto je ďábel obětním beránkem a my máme vinu za naše problémy v životě.

Ďábel má netopýří křídla, netopýr vysává životní sílu ze své kořisti. To je symbolem toho, co se stane, když dáváme vládu plně do rukou světským záležitostem. Ztrácíme naši vitalitu a životní elán.

Ďábel má vždy hypnotický pohled, kterým nás dokáže ovládat. Nad ním je převrácený pentagram, který je znakem černé magie a temného okultismu. Pod Ďáblem stojí muž a žena, oba nazí a připoutaní k podiu, na kterém sedí ďábel.

Na první pohled se zdá, že tu nejsou z vlastní vůle, nicméně, když se pořádně podíváme, můžeme si všimnout, že řetězy jsou volné a mohli by se z nich kdykoliv vymanit. To symbolizuje, že podvolení se ďáblovi je nakonec dobrovolná záležitost, která se dá vědomě odstranit. Muž a žena mají oba rohy, jako satyr, oba mají ocasy, další symbol zvířecích, nebo nižších tendencí.

Tmavá jeskyně znamená, že ďábel pobývá v těch nejnepřístupnějších oblastech nevědomí a pouze krize mohou prorazit zdi. Číslo 15 se v numerologii rovná číslu 6, které odpovídá Zamilovaným a zde jsou milenci v zajetí smyslů a materiálna.

Znamením karty je Kozoroh.

Význam

Karta představuje skryté negativity, které nás brzdí a díky kterým ztrácíme kontrolu nad sebou samými a nad našimi životy. Dábel je vnitřní síla v každém z nás.

Reprezentuje naše strachy, závislosti, slabosti a další škodlivé impulsy. Je mistr klamu a vytváření iluzí. Jsme k němu nedobrovolně poutáni skrze naše slabosti. Když vidíte tuto kartu ve výkladu, zeptejte se, kde se cítíte uvízlí, nebo omezení.

Můžete být uvedení do vědomí, že věci jsou řízeny vnějšími silami, i když ve skutečnosti jste si své okovy nasadili sami. Pocit beznaděje doprovází tuto kartu.

Pocit zoufalství a pesimistický pohled na život, protože máte pocit že je vše mimo vaši kontrolu, že ač se snažíte jak chcete, nic vám nevychází a nemění se k lepšímu. Obáváte se nejhoršího a to znamená, že vaše obavy vám brání vést více optimistický a naplněný život.

Zde je třeba si uvědomit, že máte sílu osvobodit se z otroctví ďábla. Karta často odráží skutečné závislosti v našem životě, jako třeba alkoholismus, drogy, léky, kouření, psychickou závislost, nezdravé vztahy atp.

Můžete si také myslet, že musíte udělat „nedobré“ věci, abyste dosáhli svého. Jediné řešení je vymanit se z těchto negativních vzorců chování tím, že uznáte špatný vliv, který mají tyto závislosti na váš život.

Často je chování, které vám nyní přináší potěšení zničující pro váš další život. Obecně karta naznačuje, že se stáváte posedlí a odhodlaní ke konkrétnímu nápadu, či situaci. Nicméně jdete přes hranice.

Dáváte těmto věcem příliš, přesmíru a to na úkor vás samých, nebo vašich blízkých. Karta mluví také o přílišné závislosti na hmotě, bohatství a majetku. Možná jste se tolik upnuli na vydělávání peněz, že jste zapomněli , že důležité investovat i do svých dětí a do svých vztahů. Vytvořili jste si přesvědčení, že vaše hodnota spočívá v tom, kolik vyděláte, nebo kolik toho vlastníte.

Vytvořili jste si nezdravé pouto s těmito materiálními záležitostmi a nyní jste jimi zotročeni.

Karta v obrácené poloze

Karta se výkladu objeví, když se cítíte v pasti, nezdravě, nebo v omezujícím vztahu, ve finanční pasti, v dluzích, v neproduktivní kariéře, v nezdravém životním stylu a závislosti.

Pokud je karta v obrácené poloze, znamená to, že si tyto situace začínáte uvědomovat, což je dobrá cesta k tomu , začít s nimi bojovat. V tuto dobu jste již schopni přiznat si svou závislost začít s ní nějakým způsobem bojovat. Nebude to sice snadná cesta, ale šanci na výhru, na sundání těch pomyslných ďáblových okovů máte.

Vytyčte si cíl a vytrvejte. Nepodlehnout ďáblovi je těžké a vyžaduje to hodně síly a odhodlání. J

eště jsem nezmínila závislost na sexu, která je také jednou z hlavních závislostí a proto, pokud se budete ptát např. na manželství a u muže je milenka a objeví se tam i karta ďábla, jde o silnou erotickou přitažlivost. Zde bude záležet na tom, jak je manželství silné a na vůli manžela milenecký vztah ukončit.

Napsat komentář