DVORNÍ KARTY-jak je vyložit

35-Minor-Discs-KingDvorní karty –jak interpretovat

Jsou v tarotu často velmi složité a matoucí pro interpretaci. Proč? Protože existuje více způsobů, jak je číst-jako situace, konkrétní osoby, osobnostní rysy, atd.

Dvorní karty jako konkrétní osoby:

Dvorní karty opravdu nejčastěji ukazují na nějaké osoby. Můžete to být vy, nebo někdo jiný. Díky pochopení osobnosti a znaků na kartě, můžeme určit, zda jde o nás, nebo tedy o někoho jiného.

Karty především ale odrážejí vlastnosti a osobní charakteristiku. Poskytují vodítka k tomu, jak se daný člověk chová, jak myslí, co cítí, co je pro něj důležité, nebo co ho motivuje. V tradičních knihách o tarotu jsou uvedeny i konkrétní vlastnosti lidí, jako barva očí, vlasů atd.. To mi však přijde dost zavádějící a nepřesné.

49-Minor-Swords-KingDvorní karty jako součást nás samých

Někdy tyto karty mohou ukazovat na nás samé, na naše vlastnosti, naše touhy atp. Například páže mečů, může ve výkladu o naší kariéře znamenat, že budeme muset být více zvídaví, snažit se více se učit a zdokonalovat v naší profesi, abychom byli úspěšní.

Dvorní karty jako události

Někdy mohou karty mluvit i o událostech a situacích, které jsou dané kartě vlastní. Tedy páže pohárů často naznačuje pozvání, nebo nabídku, která sebou přináší hodně vzrušení a radosti. Král holí mluví o zrání a dosahování našich cílů.

75-Minor-Wands-KnightJak tedy dvorní karty interpretovat?

1. Než začnete vykládat, určete si, zda dvorní karty ve výkladu budou představovat osoby, osobnostní rysy, či situace

2. Použijte svou intuici. Poslechněte svůj vnitřní hlas, který vás povede správným směrem

3. Ze seznamu možných variant (osoby, situace, osobnost) vyberte tu, která vám dává ve výkladu největší smysl

 

Pssstttt!!!! Dejte mi 31 dní a naučím vás rozumět tarotu a vykládat ho s lehkostí a šarmem, v programu JAK VYKLÁDAT TAROT S JISTOTOU ZA 31 DNÍ

Napsat komentář