Feng shui: Zlepšete své pracovní vztahy

vztahy na pracovišti 1Kohokoliv byste se zeptali potvrdil by vám, že špatné vztahy na pracovišti jsou jedním z nejsmutnějších životních zážitků.

Pokud se v práci necítíte dobře, je to nepříjemné, frustrující a neproduktivní. Krom toho i stres jaký zažíváme vždy, když máme do práce jít, je nemilý a co víc, škodí i našemu zdraví a blokuje tak pokrok v našem životě.

Vztahy v práci, zrovna tak jako všechny ostatní vztahy často závisí na dobré vůli všech.

Náklonnost k nám našich šéfů, či kolegů pohání naši kariéru. To je jasné. Stejně jako když jsme v nemilosti těch samých lidí, jde naše kariéra ke dnu.

Tento článek je o tom, jak dosáhnout co nejlepších vztahů na pracovišti, vztahů, které nám budou ku prospěchu.

Feng shui naštěstí nachází vhodná řešení, které pokud do práce nechodíte zrovna s nadšením, jistě rádi zkusíte.

1/ Nekonfrontujte svého šéfa

Nejprve se podívejte na uspořádání vašich pracovních stolů. Zkontrolujte, zda nesedíte v přímé linii ke stolu vašeho šéfa. A zde to berte vzdušnou čarou i přes zdi. Pokud to tak je, jste v konfrontační poloze a to není dobré. To nemá žádný šéf rád.

Přesuňte tedy váš stůl do směru diagonálního, nebo jinak vystupte z pomyslné přímky, která čelí vašemu nadřízenému. Úplně nejlepší by bylo, kdybyste pracovní stůl nadřízeného měli za zády, což přináší podporu touto osobou.

Takže ke stolu vedoucího nikdy ne v přímé linii čelem, posouvejte, otáčejte, abyste porušili tuto přímou linii.

2/Vybrušte svůj vztah se šéfem „Horou zlata“

Vytvoření  si vlastní „hory zlata“ vám dá příležitost a pomoc od dobrodinců, upevní dobrou vůli při tvorbě a udržení si dobrých pracovních vztahů. Mini horu umístěte v severozápadním rohu kanceláře.  Tento roh najděte pomocí kompasu, ne odhadem a to tak, že si stoupnete do středu místnosti a severozápad vyhledáte.

A jak by měla vaše hora vypadat?  Vemte obyčejnou skleněnou misku a naplňte ji ingoty, mincemi, nebo zlatými kamínky, zlatým pískem atd.. Fantazii se meze nekladou. Bylo by dobré zde umístit i svíčku, pokud vám to pracovní podmínky dovolí. Samozřejmě pokud pracujete u benzínky, nebo v papírnách, svíčku vynechte. Založení firemního požáru by vašeho šéfa asi spíše pořádně naštvalo.

3/ Vyhlaďte své vztahy

Vyhlazení vztahů zařídíte tak, že si do středu kanceláře umístíte křišťálové koule. Můžete je zavěsit ke stropu na červenou stužku. Nebo je postavte do středu kanceláře, kde bude vyhlazovat vztahy nejen se šéfem, ale i s kolegy. Popřípadě můžete použít i křišťálovou vázu, kterou nechte ovšem prázdnou, bude sbírat a lákat příznivé vztahové energie .

4/ Aktivujte svou kancelář podle pohlaví nadřízeného

Pokud je vaším šéfem muž, aktivujte severozápad. Pokud je nadřízenou žena, aktivujte jihozápad. Aktivovat lze již zmíněnou zlatou horou, nebo křišťálovými koulemi.

5/Aktivujte svou kancelář podle věku vašeho nadřízeného

Je-li šéfem muž starší než vy, aktivujte východní roh kanceláře rostlinami, květinami, fíkusem, nebo obrázky těchto věcí.

U mužů šéfů mladších než vy, aktivujte severovýchod křišťálovou koulí, nebo tou samou vázou.

Pokud je šéfem žena starší než vy, aktivujte jihovýchod drobnými rostlinami nebo květinami. Pokud je ve vašem věku, aktivujte jih něčím červeným. Pokud je vaše šéfová mladší než vy, použijte kovové předměty jako jsou zvonkohry, ale i rádia, ventilátory, atd.. v západním rohu vaší kanceláře.

6/získejte štěstí aktivací svého rohu štěstí

Roh štěstí je ten roh, který je diagonálně ke dveřím. Lidé, kteří nemají tento roh aktivovaný, nemají takovou možnost ovlivnit svou kariéru a co víc, nemají ani podporu od kolegů či nadřízených.

Pokud je tedy váš roh štěstí na:

JIHU: umístěte sem velkou květinu. Palmu, fíkus, nebo vzrostlou voděnku.

VÝCHOD nebo JIHOVÝCHOD: zde roh aktivujte akváriem, nebo vodní fontánkou

SEVER: zde se hodí nějaká kovová váza, nebo větší kovová zvonkohra

ZÁPAD a SEVEROZÁPAD: sem umístěte krystaly, nebo větší kameny. Může to být i shluk nějakých geodet atd. Funguje i globus, samozřejmě by byl vhodný globus vykládaný nějakými drahými kameny.

JIHOZÁPAD a SEVEROVÝCHOD: zde je místo pro velkou stojací lampu, nebo pro jiný zdroj světla

Vyzkoušejte a já věřím, že se vaše kariéra dá do pohybu a vztahy na pracovišti se vylepší.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*