KOLO ŠTĚSTÍ

10-Major-FortuneX. Kolo štěstí

Karta ve vzpřímené poloze: Hodně štěstí, karma, osud, zlom, životní cykly

Karta v obrácené poloze: Málo štěstí, neštěstí, negativní síly, vymknout se kontrole

Kolo štěstí je velice symbolickou kartou. Anděl v levém rohu je Vodnář, orel je Štír, lev je Lev, a býk je Býk.

Mluvíme o znameních horoskopu. Toto vše jsou pevná znamení zvěrokruhu, ale všichni na kartě mají křídla, což znamená stabilitu uprostřed pohybu a změny.

Kniha, kterou má každé znamení ve své ruce představuje moudrost. Na kole jsou hebrejská písmena, která značí jméno Boha.

Had na levé straně, lezoucí dolů je egyptský bůh Typhon, bůh zla. Had ale také představuje životní sílu klesající do hmotného světa. Anubis stoupá, na pravé straně je Hermes, symbol inteligence, moudrosti a naše stínové já. Sfinga v horní části kola představuje životní hádanky.

Prostřední kolo obsahuje alchymistické symboly pro rtuť, síru, vodu a sůl-stavební kameny života a čtyři prvky, které představují síly s nimi spojené.

Vnější kruh představuje hmotný svět, modré pozadí moudrost. Planetou této karty je Jupiter, který je planetou příležitostí k úspěchu, růstu a expanze.

Číslo 10 je vyšší oktávou čísla 1, posiluje tedy jeho vlastnosti. Význam: Kolo štěstí ukazuje na skutečnost, že věci mají tendenci chodit k nám v cyklech. Střídají se dobré a špatné časy.

I když je naše současná situace těžká a plná problémů, jistě přijde doba, kdy vše půjde lehce a zábavně. Poučení z této katy je v tom, že musíme uznat , že jsou v životě vzestupy i pády.

Pokud tedy zrovna máte dobré časy, měli byste se je naučit vnímat a být vděční, za to, co máte, protože s určitostí přijde doba, kdy bude hůř. Takže, když je dobře, neusínejte na vavřínech, protože věci se mohou brzy změnit.

Když prožíváme zrovna časy horší, nesmíme přestat usilovat , nesmíme se nechat odradit, nesmíme padnou na dno, ale uvědomit si, že od teď už věci mohou být jen a jen lepší.

Karta mluví o tom, že bychom neměli jen stát na místě, a přijmout to, co nám život dává. Můžeme se chopit aktivity, a pokusit se zůstat na horní straně kola. Když jsme dole, tak namísto doufání a čekání až se věci změní k lepšímu je dobré začít jednat.

Dělat cokoliv, co nás dovede k našemu cíli-tedy zlepšení naší životní situace a tím urychlit proces obnovy. Neštěstí je přirozenou součástí života a občas se nám přihodí každému. Skutečnost, že nám nastaly horší časy, by nás neměla příliš znepokojovat.

Měly bychom to přijmout jako skutečnost, přirozenost a ne vždy nutně jako problémy. Místo toho se podívejme na způsoby, které můžeme použít pro to, abychom si podmanili i tuto nepřízeň osudu. Kolo štěstí naznačuje, že existují vnější faktory, které ovlivňují naši situaci a které mohou být mimo naši kontrolu.

Je to jako by nám vesmír servíroval, co se mu zachce, což nám nese nepředvídatelné situace a zneklidnění, zvláště, pokud máme rádi věci pod kontrolou. Je to jeden z nejnáročnějších aspektů kola štěstí. Takže se často jen můžeme pokusit přijmout to, co se děje a doufat, že se vše odpovídajícím způsobem vyřeší a upraví.

Pokud se zdá krize nevyhnutelnou, je potřeba si uvědomit, že každá krize nás může posunout vpřed, uvědomit si, že v každé krizi jsou nové příležitosti. Pokud vás život tlačí novým směrem a vy nevíte, kam to bude, přeci jen víte, že každá cesta někam vede.

Takové události jsou prostě často mimo naši kontrolu a je tedy lepší je přijmout, než proti nim za každou cenu bojovat. Pokud totiž chcete bojovat s Kolem štěstí, můžete být rozdrcení, a proto je často lepší nechat v tu dobu plynout věci s proudem.

Kolo štěstí hovoří o udržení optimismu a víry ve vesmír, že se o nás bude starat tím nejlepším možným způsobem. Musíte zůstat optimisté sami k sobě, přemýšlet pozitivně a udržet to vše v takové míře, jak jen je to možné.

Prostřednictvím meditace a vizualizace, může Kolo štěstí posílit váš záměr a přinést opět hojnost a radost do vašeho života. Tento arcetyp umožnuje, aby se váš život obrátil k lepšímu ve více směrech najednou , aby jste dosáhli růstu, štěstí a spokojenosti. Můžete být dokonce svědky zázraků, nebo velkého štěstí.

Kolo štěstí také představuje karmu a připomíná, že to, co odejde se jednou vrátí.

Ve vzpřímené poloze je zřejmé, že půjde o věci více příjemné, kladné, ale opět bychom neměli usínat na vavřínech. Stále je potřeba jednat způsobem, který je „dobrý“ a zajistit si tak štěstí na své straně.

Karta také mluví o klíčovém bodu, zvratu, ve vašem životě, kdy dostanete nové šance a příležitosti. Změny, které mají nastat nastanou již velice brzy. Obecně platí, že změna, kterou nám karta ve výkladu ukazuje, bude dramatická a povede pryč od zavedeného řádu.

Tyto změny však mohou vyžadovat váš první krok, vyslání impulsu, udělání prvního kroku na neznámé cestě. I zde tedy platí, že štěstí přeje odvážným.

Význam obrácené karty: Štěstí teď nestojí na vaší straně. Došlo, nebo dochází k událostem, které nebudou ve váš prospěch a je třeba se připravit zdánlivě i na to nejhorší.

Často kolo štěstí v obrácené poloze naznačuje, že jsou ve hře negativní síly, které nemůžete nijak výrazně ovlivnit, které jsou mimo vaši kontrolu, takže se můžete cítit bezmocní.

Další věcí, proč se nedaří, mohou být vaše špatná rozhodnutí udělaná v minulosti. Přemýšlejte o tom, jaké akce jste v nedávné době udělali a zda to nejsou právě ony, kdo je příčinou vašich nezdarů.

Přes překážky je potřeba se učit běhu a koloběhu života, musíte být připraveni na vzestupy a pády. Je dobré přijmout odpovědnost za aktuální i budoucí situaci a hledat způsoby, kterými můžete vytvořit více pozitivní výsledky.

Karta také vyjadřuje odpor ke změně, zejména, pokud je změna nutná pro vás. To vám může přinést hodně stresu, pokud se budete snažit vědomě, či podvědomě zastavit běh událostí.

Také není čas na to riskovat, protože byste nemuseli zvítězit. Musíte být opatrnější než dříve, přičemž si dejte víc času na posouzení svých možností a výběr té nejbezpečnější.

Napsat komentář