Kwan-Kung, ochránce práva a spravedlnosti

Kwan kung

Jakákoliv provozovna je schopna vzkvétat a prosperovat pod jeho dohledem, vytvářet stabilitu zaměstnancům, dávat jistotu dobrého výdělku všem zainteresovaným.

Kwan Kung, čínský bůh války, je vyobrazován jako majestátní a mocná postava. Často je oděn v dekadentním Dračím válečném hábitu, v pravé ruce má dračí meč a v levé fousy-symbol moudrosti.

Kwan Kung je velmi užitčný pomocník pro mnoho skupin. Jednou z nich jsou podnikatelé. Je-li Kwan Kung umístěn například na recepci nějakého podniku, hledící směrem ven, má se za to, že dokáže ochránit provozovnu před ztrátami. Kromě toho odstraňuje negativní čchi a chrání před nekalou konkurencí.

Kwan Kung je také symbolem vedení a moci a proto je vhodný pro jednotlivce toužící po autoritě. Může jít o učitele, vedoucí pracovníky, zkrátka všechny, kteří vedou nějakou skupinu lidí a potřebují mít přirozenou autoritu. Soška Kwan Kunga je vhodná pro umístění v mnoha oblastech, ať již jde o domov, či zaměstnání.

Kwan Kung byl původně známý jako Kuan Di a byl jedním z nejvýznamnějších válečných hrdinů Číny. Po mnoha úspěších mu bylo dáno józnačení Bůh války a pod tímto jménem ho lidé znají dodnes. Stal se proslulým jako „velký ochránce“, který brání politiky, vojáky i podnikatele.  Je vlkým zastáncem spravedlnosti, rovnosti, brání nevinné a uctívá spravedlnost. Chrání nás před zloději, ale i před zlými a nadpřirozenými duchy.

Protože z historického hlediska je Kwan Kung znám především jako ochránce, je to velice požadovaný symbol pro podnikatele. Předpokládá se, že pokud je umístěn na pracovním stole, nebo pracovní ploše, bude vždy poskytovat podporu a pomoc od vlivných a významných osobností. Říká se, že díky jeho ochraně nás minou zlé energie závisti a nepřejícnosti od lidí z našeho okolí. Zajistí nám tak ochranu a podporu před negativními vibracemi i prokletím.

Je mnoho tipů pro využití energie Kwan Kunga ve Feng shui. Zde je pár z nich:

1/ Doma je jeho soška nejúčinější v severozápadním sektoru. V kanceláři ho umístěte na pracovní stůl. To je optimální pro ty, kteří mají velkou moc, ale i zodpovědnost-manažeři, politici, vedoucí…. Kwan Kung nás udrží ve střehu a zabrání tak jakékoliv zradě a podrazům.

2/ V Asii je Kwan Kung velice uznáván i policí a vojáky. Věří, že jim dodává odvahu a chuť zvítězit.

3/Pro ochranu před zpronevěrou a krádežemi, stejně jako pro posílení loajality zaměstnanců a zdárných podnikatelských aktivit ho umístěte vždy tak, aby hleděl ke dveřím, tedy čelem ke vchodu.

4/Čelem k hlavnímu vchodu našeho domova odhaluje a potlačuje zlé úmysly, které k nám zvenčí mohou pronikat od našich blízkých, nebo sousedů… To vše, i negativní energie budou zadrženy a nepřekročí práh našeho domova.

5/ V souladu s eng shui Pa kua a osmi směry, je jeho místo vždy v severozápadním sektoru našeho obývacího pokoje, kanceláře, nebo firmy. Zde bude vytvářet příznivé podmínky a štěstí. A je to proto, že Kwan Kung představuje jistotu a úspěch a pečuje o ty, kteří chtějí být vůdci.

Kwan Kung je zkrátka vlídný mentor, který nám poskytne útěchu a pomocnou ruku v dobách tísně, při zvládání trápení a obtíží. Ne vždy to nutně musí být prostřednictvím peněz, ale také novými příležitostmi, moudrými radami, podporou, povzbuzením, nebo tím, že nám pošle někoho, kdo nám bude naslouchat.

Přitom také rovněž zajišťuje klid a jednotu v rodině. Ochraňuje také patriarchu před jakýmkoliv neštěstím. Chovejte se k němu vždy s úctou a nikdy ho neumísťujte do ložnice, kuchyně, nebo dokonce na podlahu.

KOUPIT

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*