MALÁ ARKÁNA-VÝZNAMY KARET

VÝZNAMY KARET MALÉ ARKÁNY

obrázek 1111111Malá arkána se skládá ze čtyř barev. Holí, pohárů, mečů a pentaklů.  Každá barva koresponduje s jiným prvkem a reprezentuje různé aspekty všedního života.

Poháry se vztahují k vodnímu živlu a vyjadřují emoce, vztahy, pocity a kreativitu.

Pentakly se vztahují k prvku země a reprezentují peníze, zdraví, kariéru, majetek a fyzickou oblast.

Hole zastupují prvek ohně a reprezentují ducha, spiritualitu, nápady a velký tok energie.

Meče jsou vzdušným prvkem a mluví o moci, racionalitě, intelektu a myšlení.

 

Každá barva je složena ze čtrnácti karet, deseti očíslovaných (eso až desítka) a čtyř karet dvorních (páže, rytíř, královna a král). Číslované karty odrážejí ve výkladu každodenní situace, zatímco karty dvorní ukazují na lidi kolem nás. 

Zatímco Velká arkána ukazuje na události v našem životě, které jsou nám dány, chcete- li na osud, nebo na něco, čím si musíme projít ať je to již dobré, nebo špatné, malá arkána zvýrazňuje více praktické aspekty života a může odkazovat na aktuální otázky, které mají dočasný, nebo menší vliv.

Nicméně tím nechci říct, že by malá arkána nebyla důležitá. Naopak, ukazuje nám to, na co se tak často ptáme.

MALÁ ARKÁNA VE VÝKLADU

Čtrnáct karet každé barvy, má svůj veliký význam. Jestliže se váš výklad skládá převážně      z karet malé arkány, máte co dočinění s výkladem, který je zaměřen na denní otázky našeho života, které nemusí mít nutně trvalý vliv na váš život. 

Karty velké arkány jsou o lekcích, které musíme v tomto životě pochopit a kterými si musíme projít. Velká arkány ovlivňuje náš život v dlouhodobém horizontu (podívejte se na všechny karty velké arkány a zkuste si uvědomit, o čem tyto lekce jsou a jak mohou ovlivnit váš život).

 

CHCETE-LI ZJISTIT VÝZNAMY KARET VE VÝKLADU, KLIKNĚTE NA NÁSLEDUJÍCÍ ODKAZY

Napsat komentář