POUSTEVNÍK

09-Major-HermitIX. Poustevník

Klíčová slova vzpřímená poloha: zpytovat svědomí, sebepozorování, být sám, Vnitřní vedení

Klíčová slova v obrácené poloze: izolace, osamělost, odstoupení od smlouvy

Poustevník stojí sám na vrcholu hory s lucernou v ruce. Hory typicky symbolizují úspěch a růst. Poustevník dosáhl svého duchovního vrcholu a je připraven se podělit o své znalosti s ostatními. Pokračuje v cestě, kterou zvolil, usiluje o jeho konečný cíl.

Hvězda v lucerně je šesticípá hvězda –pečeť moudrosti krále Šalamouna. Poustevník představuje schopnost použít svou izolaci k využití vnitřních znalostí pro osobní a duchovní růst.

Hůl v jeho levé ruce ukazuje na spojení s podvědomím. Sníh znázorňuje dosažení duchovního vývoje. Nosí šedý plášť neviditelnosti, jeho tajemství nejsou pro každého, jen pro ty, kteří ho berou vážně, kteří chtějí nalézt moudrost poznání.

Astrologické přiřazení pro kartu je Panna a číslo 9 znamená úspěch, moudrost, dosažení cílů, stejně jako nalezení pravdy.

Význam ve vzpřímené poloze

Karta naznačuje, že je člověk ve fázi introspekce, kdy se zaměřuje vlastní pozornost a soustředí se na své nitro, a hledá odpovědi především sám v sobě.

Má silnou touhu a potřebu porozumět a to nejen na povrchu, ale především více do hloubky tomu, co se v jeho životě vlastně děje. Poustevník odráží skutečnost, že se vaše vědomí přesunuje dovnitř, na to, co je v životě podstatné.

Na to, že pravda a porozumění, které hledáte je ve vás, ne ve vašem okolí. Nyní je čas na to, udělat krok zpět, nespěchat a raději hluboce přemýšlet o své situaci, o své motivaci, osobních zásadách a hodnotách.

Poustevník odráží skutečnost, že člověk hledá poslání své duše. Chce najít pravdu za každou cenu. Touží po novém směru v životě a jako následek tohoto chtění začal cestu sebeobjevování a rozjímání.

Toto hledání je hlavně osamělou činností, protože odpovědi leží uvnitř nás, ne vně. Karta označuje čas, kdy člověk bude hledat samotu a izolaci od ostatních.

Chce být sám a straní se okolního světa a to právě pro nalezení hlubších pravd a principů svého života. Prostřednictvím meditací, rozjímání a sebezpytování můžeme začít znovu zhodnocovat své cíle a změnit svůj celkový směr života.

Můžete se podívat na svůj život s hlubším a duchovním porozuměním, a začít měnit některé své priority.

Karta mluví o tom, že je potřeba vyvinout skutečnou sílu duchovního mistra. Je potřeba být teď sám, nebo se stejně hledajícími lidmi na stejné úrovni. Neztrácejte čas s lidmi, kteří na této úrovni nejsou a ani nechtějí být. Poustevník představuje přání, aby se tazatel odvrátil od konzumní materialistické společnosti, nebo se zaměřil na vnitřní svět.

Poustevník pomáhá naučit ostatní lidi lásce a soucitu. Tato tarotová karta může znamenat, že jste odhodili kritiku a jste již schopní druhé lidi neposuzovat, ale chápat jejich životní cestu.

Dosáhli jste takové duchovní úrovně, že již nikdy nebudete chtít ostatním říkat, co mají dělat, nýbrž jim budete pomáhat s jejich životní cestou.

Obrácená karta:

Zde jsou dvě možnosti-bud nemáte dostatek času, nebo chutě pro sebereflexi, nebo jí užíváte příliš mnoho.

Pokud jste se snažili hlouběji spojit se svým duchovním já, a nedokonali jste to, tak obrácený poustevník vás tedy nabádá k tomu, udělat si spoustu času sám pro sebe a jít hlouběji do sebe.

Ukazuje tedy spíše na povrchnost a ne příliš dobrou schopnost vidět věci pod povrchem a ve své podstatě. Karta v obrácené poloze také ukazuje, že trávíte až příliš mnoho času o samotě a v izolaci, vzdáleni od ostatních. Nepodceňujte hodnotu kontaktu s ostatními lidmi, nestraňte se jejich společnosti.

Ve výkladu tedy obrácená karta mluví o nechtěné izolaci, o tom, že se jeden z partnerů chce více přiblížit a ten druhý o to nestojí, nechce se mu moc do prohlubování vztahu.

Budete tedy muset vzájemně respektovat dostatek prostoru a podpory podle potřeb druhého z partnerů.

I když mohou být v současné době spory ve vašem partnerství, jdete s partnerem spíše od sebe, než cestou vzájemného porozumění, je potřeba přenést se přes vzájemný pocit prázdnoty a začít spolu více a lépe komunikovat.

Pokud jste v současnosti sami, může být pro vás toto období zvláště únavné a nenaplněné. Vaše touha po vztahu může spíše sílit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*