Rada pro šťastný vztah: Sexualita

Když se naše těla a srdce setkají a prolnou, poznáme ten nejmocnější a nejintimnější pocit – jednotu s druhým

Někdy nám v nalezení štěstí a spokojenosti ve vztahu chybí to, že neumíme svou vlastní sexualitu vyjádřit úplně zcela a bez předsudků.

Pokud se neumíme uvolnit, snažíme se stále ovládat, tak většinou máme víc rádi svou mysl , než své tělo a emoce.

Můžeme se bát, že se přestaneme ovládat.

Můžeme se bát, že někoho zarmoutíme, nebo že někomu ublížíme. 

Budeme -li se ale sexualitě z těchto důvodů vyhýbat, budeme se také vyhýbat své lásce.

 

Být dobrým milencem neznamená „dělat to správně“, nemá to nic společného se vzhledem a krásným a dokonalým tělem. Jde spíše o to, zůstat ve spojení a v souladu s naším cítěním.

Další věcí, nad kterou bychom se měli zamyslet je ta, že nejsme zodpovědní za svého partnera. Pokud věříme tomu, že jsme tu proto, abychom ho uspokojili, budeme zase řídit vše rozumem, ne svým srdcem a tělem. A nezapomínejme na to, že pocity srdce by měly být v souladu s tělem .

K tomu, abychom byli skvělým milencem, nepotřebujeme žádný návod, žádné „moudré“ rady. Veškeré znalosti již víme. My i náš partner. Jsme sexuální bytosti od narození až do smrti a i proto nemusíme mít strach, že bychom to „neuměli“. Tyto znalosti totiž nejsou v naší hlavě, zná je naše tělo. Proto je nezbytné, abychom mu uvěřili a abychom ho poslouchali. S jistotou nás provede celým procesem.

Vaše tělo ví, jak a kdy se milovat. Důvěřujte mu, vypusťte z hlavy všechny předsudky o tom, co vám kdo kdy řekl, že je správné. Neočekávejte.

Důvěřujte sobě, svému tělu, svému srdci i svému partnerovi. Milování je vždy riskantní, ale projevíte-li svou bezbrannost, proniknete k velké síle a velkým prožitkům. 

Nejdůležitější je nebát se projevit svou lásku.

 

 

Napsat komentář