VELKÁ ARKÁNA-VÝZNAMY KARET

Velká arkána-významy karet

Karty Velké arkány jsou srdcem každého balíčku tarotových karet.

Každá má své číslo a své jméno. Některá jména karet sdělují její smysl přímo, jako je třeba Síla, Spravedlnost, Mírnost.

Některá jména ukazují spíše na určitý přístup k životu, jako je Blázen, Poustevník, Mág.

Jiná jména jsou spojena s nebeskými prvky, jako je Slunce, Měsíc, Hvězdy a tyto karty již podle názvu nesou energii těchto těles.

Symboliky na kartách jsou často zvláštní, protože čerpají z hluboké moudrosti, ze složitých a věkem prověřených situací. Obrazy na Rider-Waite Tarotu jsou velmi asociativní, protože kombinují esoterickou symboliku a rozpoznatelné symboly a situace.

Velká arkána má vždy ve výkladu velkou váhu. Když se ve výkladu objeví některá z karet, nejde nikdy o problémy všední, světské, nebo dočasné.

Velká arkána představuje nejzákladnější obavy, naše důležité pocity a motivace.

Cesta Blázna, naznačuje a ukazuje různé etapy ve vývoji duše člověka.

Každá karta znamená nějakou kvalitu a zkušenost, které musíme začlenit do našich životů.

Bláznova cesta plynule přechází z jedné zkušenosti do další. My lidé děláme chyby. Přeskakujeme lekce, které si máme osvojit, neuvědomujeme si své schopnosti a potenciál. Chybí nám odvaha a nadhled objevit naše nejhlubší úrovně.

Poustevník je výzvou podívat se dovnitř sebe, Věž nám dává poznat krize a pády. Viselec radí vzdát se a pustit všeho, co jsem dosud dělali, opustit své dosavadní zkušenosti.

Velká arkána obsahuje mnoho úrovní a zkušeností. Jsou to vzory růstu, k nimž dochází během života.

Významy karet Velké arkány najdete kliknutím na obrázek každé z nich.

00-Major-Fool01-Major-Magician02-Major-Priestess03-Major-Empress04-Major-Emperor05-Major-Hierophant06-Major-Lovers07-Major-Chariot08-Major-Justice09-Major-Hermit10-Major-Fortune11-Major-Strenght12-Major-Hanged13-Major-Death14-Major-Temperance15-Major-Devil16-Major-Towermaj1718-Major-Moon19-Major-Sun20-Major-Judgement21-Major-World

Napsat komentář