VZTAHY V KARTÁCH LENORMAND

Vztahy v kartách lenormad

V kurzu často řešíme otázky vztahů: jak zjistíme co pár čeká, jak zjistíme že jde o rozchod, nebo vážný vztah, jak se ukáže milostný trojúhelník….

Takže, nejprve a především musímebýt schopní rozpoznat kombinace, které nám na jakýkoliv vztah ukazují.

Nejjednoduší kombinací je zřejmě ta, kde se karta Srdce nachází mezi partnery.

28

24

29

 

 

 

 

 

 

To není těžké poznat, pokud vykládáte v linii, tedy v řadě několika karet.

Co se týče Velké tabule, tam je to již asi na první pohled složitější, ale nebojme se toho.

Zde jsou jakási základní pravidla pro poznávání interakce mezi lidmi:

1.podívejte se na specifické vztahové karty (vyloženo v linii)

Karty jako Prsten, pes, Slunce, Kosa, Kotva atd…ty nám již něco o lidech vypovídají, zejména jsou-li vyloženy mezi kartou ženy-Dámou a kartou muže-Pánem

Tyto karty nám dávají důležitá vodítka o tom, v jakém vztahu se ti dva ocitají.

Prsten by mohl znamenat nějakou zákonnou povinnost mezi partnery a to buď manželství, nebo jiné smluvní dohody. To ovšem není zárukou lásky, spíše závazku.

Kotva by mohla ve vztahu dvou lidí znamenat, že spolu zůstanou tak dlouho, dokud im jejich vztah bude vyhovovat. Až vyhovovat jednomu z partnerů přestane, vezme si své věci a půjde dál

Pes mluví o dobrém a věrném přátelství. Mezi partnery je hodně důvěry.

Nej karta pro lásku mezi lidmi je samozřejmě srdce, které znamená lásku, vášeň, atraktivitu.

2.Ve velké tabuli se podívejte, jak jsou osobní karty blízko u sebe

Ve VT při otázce na vztah budeme nejprve určitě hledat Dámu a Pána. Pokud nejsou v pozici, kde by byli blízko u sebe, je třeba vážně uvažovat o tom zda mluvit o vztahu, nebo o žití vedle sebe.

Například, Dáma, tedy tazatelka nemusí být blízko Pána, jejího partnera, ale může být blízko jiné kartě, která znázorňuje osobu anebo je blízko tématové kartě.

Mezi ní a jejím „vzdáleným“ partnerem může stát například karta znázorňující jiného muže, přítele, kamaráda,(zde je význam jasný), ale také třeba karta znázorňující vzdáleńost, cizinu, pocit osamění (což může mluvit o vzdálenosti mezi partnery například kvůli zaměstnání jednoho z nich atd.)

Pokud Pán a Dáma jsou ve výkladu sice blízko vedle sebe, ale není tu karta lásky, tak je to  asi tak vše. Nemusí spolu krom toho mít už nic víc společného. Mohou svůj vztah před ostatními udržovat na oko, aby je nikdo nesoudil, ale mezi nimi již dávno nic není. Není tu už žádná radost, láska, souznění

Pokud ale Pán a Dáma mají mezi sebou karty označující lásku, obvykle pak můžeme říct, že jejich vztah má šmrnc, že je silný a dynamický. Podívejte se, jaké karty mezi nimi konkrétně jsou. Co je spojuje dohromady? Vidíte děti? Dům? Prsten, Srdce, Jetel? Potom je vše v pořádku.

Pokud je mezi nimi ale nějaká agresivní karta jako Kosa a Pruty, pak je vám jasné, že mezi partnery může panovat napětí, někdy i agresivita. Ti dva mohou být ve vztahu, kdy je jeden druhým partnerem zneužíván, či dokonce týrán.

Pokud je Dáma blíže k jiné kartě naznačujícího muže, tedy např. u Medvěda, Psa, nebo Jezdce, může to znamenat, že je jí s ním v současné době dobře, nicméně nemusí jít o nic vážného. Je třeba prozkoumat i okolní karty, abychom zjistili, jak to vůbec je.

Pokud je Pán blíže nějaké kartě naznačující  ženu, ne partnerku,(Kytice, Had..) je to stejné jako nahoře u Dámy ale z pohledu muže.

Pokud jsou karty Dáma a Pán opravdu daleko od sebe a ani zde nejsou karty určující vztah, je to obvykle znamením, že osoba je sama, bez partnera.

Toto je jen pár uvedených příkladů.

Pomohl článek? Máte už jasněji? Jestli chcete zjistit o výkladu z karet Lenormand  víc, ráda vás uvítám v kurzu Lenormand.

 

Napsat komentář